STRONA GŁÓWNA - SWAN BITCOIN – CZYM JEST I JAK DZIAŁA?

SWAN BITCOIN – CZYM JEST I JAK DZIAŁA?

Kiedy ktoś chce kupić Bitcoina, zwykle udaje się na giełdę kryptowalutową. Jednak okazuje się, że nie zawsze będzie to najlepsza opcja. Ponieważ większość giełd funkcjonuje niemal jak scentralizowane organizacje, często pełniąc rolę depozytariuszy kryptowalut kupujących.

Jeśli chodzi o wspieranie klientów chcących kupić BTC, giełdy mają niekorzystną sytuację. Mając wiele cyfrowych monet na swoich platformach, po prostu nie mogą skupić się wyłącznie na nabywcach Bitcoinów.

Brakuje im ekspertów od Bitcoina, którzy mogliby przeanalizować, jak Bitcoin powinien być optymalnie reprezentowany w portfelu klienta, biorąc pod uwagę czynniki makroekonomiczne kryptowaluty i gospodarki bazowej, a także własną sytuację finansową klienta.

Nasuwa się wniosek o potrzebie platformy Bitcoin, która nie tylko pozwoliłaby każdemu kupić pierwszą zdecentralizowaną kryptowalutę, ale także zapewniłaby im porady ekspertów i wsparcie.

W tym miejscu do gry wchodzi Swan Bitcoin. Jako platforma oszczędnościowa oparta wyłącznie na Bitcoinach, skierowana jest zarówno do zwykłych klientów, jak i do zamożnych osób i firm.

Czym jest Swan Bitcoin?

Swan Bitcoin pomaga zachować wartość Bitcoinów poprzez zastosowanie metody uśredniania kosztów w dolarach, aby zwiększyć oszczędności w porównaniu z wydatkami.

W zamian za opłatę pozwala kupującym zapisać się zarówno na jednorazowe, jak i cykliczne zakupy Bitcoinów.

Wszystko, co użytkownicy muszą zrobić, aby kupić Bitcoin, to połączyć swoje konta bankowe z Prime Trust, depozytariuszem na poziomie instytucjonalnym pracującym z Swan Bitcoin.

Platforma pozwala użytkownikom zautomatyzować wypłaty z ich kont bankowych na konta Swan, przypisać adres Bitcoin i ustawić harmonogram wypłat. Użytkownicy mogą również wybrać dowolną kwotę i okres czasu.

Stosowanie uśredniania wartości dolara przy zakupie Bitcoinów

Dollar value averaging to strategia inwestowania stałej kwoty w dolarach w ustalonych wcześniej regularnych odstępach czasu w celu alokacji zakupów i zmniejszenia średniej wartości każdej akcji.

Takie podejście pomaga wykształcić zdyscyplinowany nawyk inwestowania i obniżyć koszty.

Przykład pomoże inwestorowi lepiej zrozumieć dollar cost averaging.

Załóżmy, że ktoś inwestuje co miesiąc 500 dolarów. Na prężnym rynku, 500 dolarów dostanie mniej kryptowalut, ale gdy rynek spadnie, inwestor może kupić więcej kryptowalut za tę samą kwotę.

Strategia ta może zmniejszyć średni koszt jednej monety w porównaniu z tym, co skończyłoby się, gdyby cała kryptowaluta została kupiona w jednym czasie, gdy była droższa.

Aby kupić Bitcoiny, można poczekać na odpowiedni moment, kiedy cena jest niska. Jednak prawie nikomu nie udaje się wyprzedzić rynku w czasie.

Inwestorzy mogliby raczej zdecydować się na codzienne, tygodniowe lub miesięczne oszczędności, aby stale zamieniać swoje dolary na oszczędności w Bitcoinach.

Jak działa Swan Bitcoin?

Swan daje klientom możliwość automatycznego wycofania swoich Bitcoinów na własny adres przechowywania lub umieszczenia ich w skarbcu platformy na poziomie instytucjonalnym, założonym we własnym imieniu.

Platforma oferuje również Swan Private dla firm i osób o wysokiej wartości netto.

Możliwe jest skorzystanie z porad ekspertów w zakresie przechowywania Bitcoinów, zakup dużych ilości BTC lub dodanie ich do bilansu firmy.

Swan zatrudnia ekspertów z dużym doświadczeniem w ekosystemie Bitcoin, aby pomóc klientom prywatnym stworzyć spersonalizowany plan oszczędzania BTC.

Inwestorzy mają okazję porozmawiać z kompetentnymi ekspertami, a nie z pozbawioną wiedzy obsługą klienta.

Usługi doradcze Swan ułatwiają integrację Bitcoinów w portfelach klientów, w tym raportowanie i re-balansowanie.

Raportowanie zapewnia użytkownikom szczegółowy przegląd ich kont. Re-balansowanie portfela to zmiana alokacji składników aktywów w portfelu inwestycyjnym w celu skorygowania związanego z nimi ryzyka.

Rebalancing polega na kupnie lub sprzedaży bitcoinów, aby osiągnąć docelowy poziom alokacji aktywów.

Swan oferuje pakiet produktów open-source do przechowywania i używania Bitcoinów, a także oprogramowanie do składania wielu podpisów. Uczestnicy mogą przekazywać Bitcoiny kolegom, znajomym i rodzinie.

Jak Swan pomaga „oszczędzać” w Bitcoinach?

Dzięki swojemu podejściu do alienacji altcoinów Swan pozwala klientom „oszczędzać” Bitcoiny, a nie „handlować” kryptowalutą.

Bitcoin jest jednym z niewielu aktywów cyfrowych, które nie są uważane za papier wartościowy, tylko majątek w jurysdykcji amerykańskiej, ponieważ nie gromadzi kapitału i nie ma scentralizowanej organizacji marketingowej.

Zdecentralizowana natura Bitcoina stała się oczywista w 2017 roku.

Wówczas kilka firm wydobywających BTC, producentów sprzętu górniczego, głównych giełd i grupa kluczowych deweloperów Bitcoina połączyła siły, aby zmienić rozmiar blockchaina.

Ale globalnie rozproszona sieć węzłów udaremniła ich plany. Bitcoin pokazał, że jest dość zdecentralizowany i niezmienny w warunkach rzeczywistych.

Dzięki Swan można ustawić powtarzający się dzienny, tygodniowy lub miesięczny plan zakupu Bitcoinów.

Większość jurysdykcji regulacyjnych postrzega taki plan jako oszczędność.

Po dokonaniu zakupów inwestorzy mogą wypłacić BTC ręcznie lub ustawić plan automatycznej wypłaty, który przekazuje Bitcoiny do własnego portfela. Mogą również w każdej chwili zawiesić lub anulować plany Swan.

W przeciwieństwie do powszechnego podejścia do inwestowania w kryptowaluty, Swan bierze pod uwagę również rynki niedźwiedzia.

Większość inwestorów kupuje Bitcoina w nadziei, że jego cena będzie stale rosła, co jest po prostu niemożliwe, ponieważ rynki niedźwiedzi zawsze będą istnieć.

Uwzględnienie rynków niedźwiedzia pomaga wygładzić ewentualne szoki, gdy moneta porusza się w spirali spadkowej.

Jak Swan Bitcoin zmniejsza koszty?

Działając jako rodzaj konta oszczędnościowego, Swan Bitcoin automatyzuje zakup BTC i oferuje użytkownikom łatwo dostępny i wygodny sposób zakupu Bitcoinów.

Za konkurencyjną opłatę użytkownicy mogą zapisać się na powtarzające się zakupy Bitcoinów.

Skupiając się wyłącznie na BTC, Swan może ułatwić kupowanie Bitcoinów i znacznie obniżyć koszty.

Swan stosuje metodę uśredniania wartości dolara, aby zachęcić do zapobiegania nadmiernym wydatkom lub sprzedaży Bitcoinów.

To, co oferuje Swan, odróżnia platformę od giełd, które również muszą zajmować się wieloma altcoinami, co znacznie komplikuje proces i zwiększa koszty z nim związane.

Swan, jako platforma specyficzna dla Bitcoina, został pierwotnie zaprojektowany, aby rozwiązać te problemy.

Jako platforma wyłącznie Bitcoinowa, Swan nie musi uruchamiać węzła sprawdzającego altcoiny, w przeciwieństwie do giełdy.

Co eliminuje kosztowne koszty sprzętu, przepustowości i zasobów ludzkich, a także przenosi korzyści na użytkowników.

Swan jest przeznaczony do długoterminowych planów oszczędnościowych, a użytkownicy mogą zaoszczędzić pieniądze na opłatach, które normalnie zapłaciliby za szereg małych zakupów Bitcoinów.

Platformy multi-coin powinny mieć również ogromny dział compliance. Posiadanie tak wielu monet na jednej platformie komplikuje sytuację bezpieczeństwa.

Wszystkie te czynniki prowadzą do wyższych opłat transakcyjnych. Kiedy ktoś kupuje Bitcoina na giełdzie, po prostu dotuje te koszty.

Sprawdź także – https://filarykryptowalut.pl/jak-kupic-bitcoina/

Ocena post
FILARYKRYPTOWALUT.PL