STRONA GŁÓWNA - JAK ZARABIAĆ NA NFT?

JAK ZARABIAĆ NA NFT?

Zastanawiasz się, jak zarabiać na NFT? Czy można zostać milionerem dzięki tym cyfrowym jednostkom, opartym na technologii Blockchain? Poznaj 6 ciekawych pomysłów na monetyzację tych niewymienialnych tokenów.

1. Twórz i sprzedawaj swoje własne NFT

Pierwszym sposobem na zarabianie pieniędzy z NFT jest po prostu stworzenie własnego. A następnie sprzedanie go na dowolnej ogólnej platformie handlowej, takiej jak Opensea lub Solanart.

Ta strategia jest skuteczna, jeśli jesteś już dość znanym artystą lub kimś, kto ma dużą grupę odbiorców, o których wiesz, że będą chcieli kupić Twoje rzeczy.

Stworzenie naprawdę udanego projektu NFT, który będzie rezonował z dużą liczbą osób, jest naprawdę trudne.

Większość projektów NFT traci na wartości w ciągu miesiąca od uruchomienia.

Dlatego, że duża część tej przestrzeni jest napędzana przez szum, a kiedy szum przenosi się na inny projekt, wszystkie pieniądze podążają za nim.

Wykonanie naprawdę udanego projektu zwykle wymaga również zespołu osób o różnych umiejętnościach.

M.in. takich jak: projektowanie stron internetowych, budowanie społeczności, projektowanie graficzne i marketing cyfrowy.

Oczywiście nie ma potrzeby zatrudniania pełnego zespołu do tworzenia NFT, chyba że próbujesz zbudować ogromny projekt.

Jeśli jesteś fotografem freelancerem lub grafikiem, możesz sam stworzyć kolekcję zdjęć i wystawić je na sprzedaż jako NFT na Opensea, nie wydając ani grosza (poza opłatami za gaz).

Ale raczej nie spodziewaj się, że zarobisz na tym miliony dolarów.

2. Kupno i wymiana

Następna metoda jest bardziej powszechna dla osób, które chcą czerpać zyski z NFT bez samodzielnego ich tworzenia.

Kupno i wymiana NFT to naprawdę łatwy sposób na zarobienie dużych pieniędzy w tej dziedzinie.

Idea polega na tym, że kupujesz lub emitujesz NFT po cenie, którą uważasz za niedoszacowaną i sprzedajesz je z zyskiem po wyższej cenie.

Możesz np. subskrybować głównych influencerów NFT na Twitterze i obserwować projekty, które współtworzą lub uruchamiają sami, a które prawdopodobnie zgromadzą duże zainteresowanie i popyt.

Następnie, kolejnym planem działania jest próba zabezpieczenia miejsc na białej liście NFT dla tych szumnie gwarantowanych projektów.

Tak, aby można było wybić monety po niższej cenie, zanim trafią na rynek wtórny po zawyżonej cenie.

Dostanie się na białą listę jest często trudne i wymaga wiele wysiłku i zaangażowania, więc wybierz projekty, o których wiesz, że są warte czasu i energii.

Ponieważ ta metoda jest formą handlu i jest bardzo ryzykowna, nie zaleca się inwestowania w NFT większego kapitału niż można stracić.

A to dlatego, że NFT nie są tak łatwe do sprzedania jak kryptowaluty.

3. Wynajmij swoje NFT

Czy masz NFT, który leży w Twoim portfelu i zbiera cyfrowy kurz?

Cóż, teraz możesz wynająć swoje NFT innym osobom, aby korzystały z niego przez pewien czas.

W tym czasie ustalasz dzienną opłatę, którą płacą za każdy dzień, w którym wynajmują od Ciebie NFT.

Metoda ta jest szczególnie popularna w grach karcianych NFT.

Gdzie użytkownicy chcąc zwiększyć swoje szanse na wygraną w grze mogą za niewielką opłatą pożyczać drogie, rzadkie karty i korzystać z nich przez określony czas w celu zdobycia lvl.

Obecnie wiodącą platformą, która umożliwia wypożyczanie i oddawanie NFT jest znana jako reNFT.

Jest to więc jedna z ciekawszych metod do wypróbowania, jeśli masz jakieś NFT, które po prostu trzymasz i nie chcesz jeszcze sprzedawać.

4. Gry NFT

Popularność gier NFT wzrosła w ciągu ostatniego roku dzięki takim grom jak Axie Infinity, które pozwalają graczom na więcej niż w ich codziennej pracy.

Wiele dużych nazwisk w branży NFT obstawia, że NFT Gaming będzie powodem masowej adopcji NFT.

Szczególnie, biorąc pod uwagę rozwój technologii wirtualnej rzeczywistości i meta uniwersum.

Obecnie możesz grać w kilka gier, które płacą w kryptowalutach i NFT, które możesz sprzedać na rynku wtórnym za prawdziwe pieniądze.

Najbardziej znanym przykładem jest Axie Infinity, z ponad 3 milionami aktywnych użytkowników dziennie.

W tej grze tworzysz drużynę i walczysz z innymi graczami i botami o kryptowaluty.

Gra posiada dwie kryptowaluty, na których można obecnie zarobić — pierwsza to AXS (Axie Infinity) oraz SLP (Smooth Love Potions).

Istnieje mnóstwo sposobów na zdobycie tych tokenów, w tym stawki, stypendia, hodowla i sprzedaż przedmiotów z gry na rynku wtórnym po wyższej cenie.

Zarabianie na grach NFT wymaga dużej początkowej inwestycji czasu i wysiłku. Ale może to być naprawdę ciekawy i przyjemny sposób na monetyzację.

5. Tantiemy NFT

Technologia stojąca za NFT pozwala twórcom ustawić inteligentny kontrakt, który zapewnia płatności tantiem za każdym razem, gdy ich NFT są sprzedawane na rynku wtórnym.

Innymi słowy, twórcy mogą nadal uzyskiwać dochody ze sprzedanych NFT, co jest prawdziwie pasywnym dochodem.

W ten sposób mogą oni otrzymać udział w cenie sprzedaży danych NFT na czas nieokreślony.

Na przykład, jeśli opłata za cyfrowe dzieło sztuki jest ustalona na poziomie 5%, oryginalny twórca otrzyma 5% całkowitej ceny sprzedaży za każdym razem, gdy jego dzieło zostanie odsprzedane nowemu właścicielowi.

Należy zauważyć, że twórcy często ustalają te z góry określone procenty podczas tworzenia NFT.

Co więcej, inteligentne kontrakty regulują cały proces związany z dystrybucją tantiem.

Oznacza to, że Ty jako twórca nie musisz egzekwować warunków tantiem ani śledzić płatności ręcznie, ponieważ proces ten jest w pełni zautomatyzowany.

6. Staking NFT

W ten sam sposób, w jaki możesz licytować określone kryptowaluty w celu uzyskania nagród, masz możliwość również licytować określone NFT w celu uzyskania tokenów, które można sprzedać na rynku wtórnym.

Stakowanie to proces przechowywania lub blokowania aktywów cyfrowych w zdecentralizowanym protokole finansowym (Defi) smart contract.

Co zasadniczo oznacza, że aktywa cyfrowe są zablokowane i nie mogą być sprzedawane przez czas, na który zdecydujesz się zachować ich w stakowaniu.

W nagrodę za zablokowanie i przechowywanie zasobu możesz otrzymać:

  • tokeny zarządzania, które można wykorzystać do udziału w projekcie NFT poprzez głosowanie,
  • prawdziwe kryptowaluty, które można wymienić na fiat.

 Czy można zostać milionerem dzięki NFT? 

Dzięki NFT można zostać milionerem. Istnieje kilka przypadków, w których artyści NFT zarobili wiele milionów dolarów, sprzedając swoje NFT na publicznych aukcjach lub platformach handlowych.

Kolejne to kolaboracje grupowe, jak Yuga Labs z Bored Ape Yacht Club, Larva Labs z CryptoPunk i inne projekty, takie jak Azuki.

Na przykład kolekcja 25 GIF-ów stworzonych przez sieć restauracji Taco Bell w pewnym momencie sprzedała się za 1,60$, natomiast trzy dni później sprzedano je za 20 000$.

Pierwsza publiczna aukcja NFT odbyła się w Christie’s i została sprzedana przez Beeple’a Everydays — The First 5000 Days za 69 milionów dolarów.

Był to plik JPEG zawierający 5 000 unikalnych prac Beeple’a z okresu 13 lat, stąd nazwa 5 000 Days.

Oczywiście, takie dzieło jest niesamowicie trudne do stworzenia i zajęło ponad 13 lat. Ale Ty z pewnością nie chcesz czekać tak długo, aby móc sprzedać NFT za kilka milionów.

NFT eliminują pośredników, pozwalając twórcom i wirtualnym artystom uzyskać kontrolę nad swoimi aktywami i niemal pełne zyski.

Oczywiście, z wyjątkiem prowizji rynkowych i niezbędnych opłat za gaz od każdej transakcji.

Wniosek jest taki, że firmy nie mogą już wykorzystywać artystów, opłaty za wyłudzenia w dużej mierze zniknęły, a transakcje nie są już skomplikowane.

Co sprawia, że NFT jest wartościowe?

Jak w przypadku każdej inwestycji, z NFT należy inwestować mądrze i bezpiecznie.

Przyjrzyjmy się wszystkim cechom, które sprawiają, że NFT są wartościowe i są rozważane przez traderów jako możliwe inwestycje — jakość, rzadkość i użyteczność.

Niektóre NFT są bardziej wartościowe od innych ze względu na ich jakość.

Nie oznacza to, że rozpikselowany NFT nigdy nie osiągnie ceny pełnowymiarowej ilustracji cyfrowej. Ale im więcej pracy włożonej w dzieło, tym bardziej wydaje się ono wartościowe dla inwestorów.

Poza tym, jeśli NFT jest na tyle wysokiej jakości, że przyciąga nabywców swoim potencjałem artystycznym, to też jest plus.

Rzadkość występowania NFT jest ważną częścią tego, co czyni je cennymi.

Jeśli artysta planuje bezterminową dystrybucję kopii cyfrowego dzieła sztuki, cena kopii zostanie obniżona.

Niektóre projekty NFT wyszły poza ramy pojedynczej kolekcji.

Na przykład Bored Ape Yacht Club rozpoczął od 10 000 kolekcjonerskich cyfrowych małp, które szybko się sprzedały.

Gdy zobaczyli, że oryginalne małpy się sprzedały, uruchomili Bored Ape Kennel Club i Mutant Ape Yacht Club.

Od tego czasu klub jachtowy Bored Ape znacznie się powiększył.

Zbadaj projekty NFT, zanim dokonasz zakupu

Bardzo ważne jest, aby zbadać projekt NFT, który kupujesz.

Rzetelny research oznacza:

  • dołączanie do grup Discord,
  • analizowanie roadmap,
  • zadawanie właściwych pytań,
  • obserwowanie aktywności w social mediach,
  • badanie statusu społecznego twórcy,
  • analizowanie przeszłych projektów i sukcesów twórcy.

Jeśli chcesz wejść głębiej, zbadaj warunki inteligentnych kontraktów z projektu NFT, takie jak ograniczenia, przywileje i daty wygaśnięcia.

Jeśli chcesz kupić jeden lub więcej NFT z kolekcji, analizuj co najmniej dwadzieścia godzin, aby stworzyć najbardziej świadomy plan działania dotyczący twojego potencjalnego zakupu.

Szum nigdy nie powinien zastąpić badań. Jeśli wokół projektu NFT jest dużo szumu, nie pozwól, aby on stymulował impulsowe zakupy.

Szum może pochodzić z solidnej społeczności, dobrej użyteczności i jakości projektu, lub może pochodzić ze sztucznej spekulacji.

Biorąc pod uwagę, jak powszechne są obecnie oszustwa NFT, zawsze lepiej jest przyjąć bezpieczne podejście i dowiedzieć się o prawdziwym powodzie wzrostu wartości i popularności projektu.

NFT można również zdobyć za darmohttps://filarykryptowalut.pl/darmowe-nft-jak-je-zdobyc/

Na czym polega sprzedaż NFT?

Stworzenie i sprzedaż NFT to prawie to samo, co stworzenie własnej marki lub własnego biznesu.

Musisz go wprowadzić na rynek i wypromować w sieci, aby ludzie byli zainteresowani inwestowaniem w niego.

Na przykład, możesz zrobić Airdropy na Twitterze, promować je na Reddit r/NFT i innych podredditach związanych z NFT.

A także stworzyć społeczności Discord, aby stworzyć grupy wokół swojego projektu NFT.

Sprzedając NFT, nie zapomnij również wziąć pod uwagę opłaty transakcyjnej, którą musisz  zapłacić za transakcję na blockchainie.

W końcu będziesz mieć okazję sprzedać swoje NFT z zyskiem. Ale upewnij się, że kwota, za którą je sprzedajesz, jest znacznie wyższa od ceny minimalnej.

Znalezienie najlepszego czasu na sprzedaż swojego NFT może być trudne.

Ale jeśli wykonasz swoje obliczenia prawidłowo i sprzedasz go, gdy wartość pójdzie w górę, zawsze coś zarobisz.

Co czyni to bardziej wymagającym, to fakt, że większość ludzi chce mieć pewność, że osiągnie jak największy zysk z NFT.

Co z kolei oznacza, że możesz poczekać nieco dłużej ze sprzedażą NFT, jeśli istnieje szansa, że cena wzrośnie wyżej.

W rzeczywistości można go sprzedać po wzroście ceny, aby uzyskać niewielki zysk i ponownie zainwestować.

Lub poczekać dłużej, aż NFT wzrośnie w cenie, aby sprzedać go z jeszcze większym zyskiem.

Kup NFT po najniższej cenie

Zakup NFT po cenie minimalnej to jeden z najlepszych sposobów na osiągnięcie zysku z jego późniejszej odsprzedaży.

Nie ma gwarancji, że pójdzie w górę, ale to jest powód, dla którego badasz NFT w pierwszej kolejności.

Zwiększasz swoje możliwości poprzez upewnienie się, że kupowany projekt NFT spełnia wszystkie wymagania dobrego projektu NFT.

Z drugiej strony istnieje możliwość, że nawet po ustaleniu projektu NFT po niskiej cenie, zostanie on odsprzedany po jeszcze niższej cenie minimalnej.

Nie kupuj czegoś, jeśli uważasz, że ceny osiągnęły swój górny pułap.

W takim przypadku lepiej poszukaj innego projektu, którego popularność rośnie lub który ma do tego potencjał i kup kilka jego NFT po cenie minimalnej.

Czy NFT to dobra inwestycja?

NFT to dość nowa koncepcja, którą wielu uważa za ryzykowne narzędzie inwestycyjne.

Na rynkach międzynarodowych istnieje niewiele uregulowanych implikacji podatkowych dla NFT lub środków bezpieczeństwa dla oszustw NFT.

Chodzi o to, że NFT jako inwestycja z pewnością może być dobrym rozwiązaniem.

Istnieje powód, dla którego tak wiele osób zwraca się do platform handlowych NFT, aby zarabiać na sztuce.

Jednak wiele projektów NFT to złe inwestycje długoterminowe.

Ponieważ w zbyt dużym stopniu opierają się na spekulacji oraz nie dodają żadnej realnej wartości poza tym, co ludzie uważają za wartościowe.

Opinie na temat wiarygodności NFT jako inwestycji są oczywiście różne. Ale jedno jest pewne — na handlu NFT można zarobić dużo pieniędzy.

5/5 - 1 głosów
FILARYKRYPTOWALUT.PL