STRONA GŁÓWNA - GDZIE KUPISZ NIERUCHOMOŚCI ZA KRYPTOWALUTY – 7 NAJLEPSZYCH KRAJÓW

GDZIE KUPISZ NIERUCHOMOŚCI ZA KRYPTOWALUTY – 7 NAJLEPSZYCH KRAJÓW

Masowe przyjęcie kryptowalut otworzyło nowe możliwości również dla rynku nieruchomości — obecnie dostosowuje się on do nowej grupy inwestorów, którzy wolą dokonywać płatności za pomocą kryptowalut.

Trend inwestowania w nieruchomości przy użyciu kryptowalut nabrał rozpędu w 2021 roku po eksplozji rynku, gdy Bitcoin (BTC) przekroczył granicę 60 000 dolarów.

Wiele jurysdykcji zmieniło obecnie swoje przepisy dotyczące nieruchomości, aby umożliwić zakup nieruchomości za pomocą kryptowaluty. Jednak wiele możliwości kryptowalut w zakresie nieruchomości pozostaje niewykorzystanych.

Zatem, które kraje obecnie pozwalają na zakup nieruchomości za pomocą kryptowaluty?

1. Tajlandia

Tajlandia była jednym z pierwszych krajów azjatyckich, które zalegalizowały korzystanie z kryptowalut. Kraj pozwala teraz nabywcom nieruchomości na dokonywanie płatności w kryptowalucie.

Inwestorzy chcący skorzystać z tej metody płatności muszą szukać usług lokalnych akredytowanych agencji nieruchomości, które akceptują wirtualne waluty.

Kraj ten wcześniej zakazał handlu kryptowalutami, ale zakaz został zniesiony w lutym 2014 roku. Obecnie handel głównymi kryptowalutami, takimi jak Bitcoin, XRP, eter i Stellar (XLM), jest dozwolony zgodnie z zasadami określonymi przez tajską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Co ważne, handel kryptowalutami jest dozwolony dla osób fizycznych. Regulowanym instytucjom finansowym działającym w kraju, w tym bankom, zabrania się tego.

W związku z tym kupujący, które chcą nabyć nieruchomość w Tajlandii przy użyciu kryptowaluty, muszą korzystać z alternatywnych systemów przekazów pieniężnych w celu rozliczenia transakcji.

2. Zjednoczone Emiraty Arabskie

Zjednoczone Emiraty Arabskie to bardzo popularna destynacja biznesowa. I wyłaniają się jako główny hub kryptowalutowy, z wieloma międzynarodowymi organizacjami kryptowalutowymi zakładającymi swoje sklepy.

Rynek kryptowalut w tym kraju wzrósł kilkakrotnie w ciągu ostatnich dwóch lat i przewiduje się, że w ciągu najbliższych kilku lat wzrośnie dziesięciokrotnie, jeśli warunki się nie zmienią.

W Emiratach od dawna można podziwiać nowoczesne cuda architektury, które sprawiły, że kraj ten stał się wiodącą potęgą w dziedzinie nieruchomości na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej.

Ponadto rząd podjął szereg inicjatyw mających na celu pobudzenie zainteresowania lokalnym rynkiem nieruchomości.

Zbieżność sektorów kryptowalut i nieruchomości skłoniła establishment do stworzenia synergii między tymi dwoma sektorami.

Po to, aby otworzyć sektor nieruchomości dla globalnych inwestorów i przyspieszyć rozwój swojej gospodarki nienaftowej.

Obecnie użytkownicy kryptowalut w ZEA mogą kupować domy, wille, mieszkania i budynki za pomocą walut cyfrowych za pośrednictwem autoryzowanych agencji.

Jeśli chodzi o regulacje, bank centralny musi jeszcze zdefiniować kryptowaluty jako prawny środek płatniczy. Więc istnieje kilka ograniczeń, takich jak brak usług kryptowalutowych świadczonych przez banki.

Dozwolone są jednak transakcje kryptowalutowe między osobami fizycznymi a niektórymi regulowanymi agencjami nieruchomości.

3. Turcja

Potomkowie Osmanów bardzo polubili cyfrowe waluty – ponad osiem milionów obywateli Turcji posiada kryptowaluty.

Przyjęcie jest napędzane przez wiele czynników, w tym szalejącą inflację, która doprowadziła do dewaluacji tureckiej liry.

Krajowa waluta w ciągu ostatnich dwóch lat straciła ponad 50% swojej wartości w stosunku do dolara amerykańskiego.

Ponieważ coraz więcej osób używa kryptowalut do transakcji, agenci nieruchomości w kraju zaczynają akceptować płatności kryptowalutowe. Inwestorzy mogą kupować nieruchomości w tym transkontynentalnym kraju za pośrednictwem regulowanych agencji nieruchomości.

Osoby, które zainwestują co najmniej 250 000 USD w fiat lub równowartość w kryptowalucie przy zakupie nieruchomości, mogą również uzyskać bezpośrednie obywatelstwo w ramach tureckiego programu złotej wizy, jeśli chcą.

4. Portugalia

Portugalia jest jednym z najbardziej przyjaznych kryptowalutom krajów w Unii Europejskiej. Nie dziwi więc fakt, że rząd umożliwił inwestorom zakup nieruchomości za pomocą kryptowalut.

W poprzednich latach kupowanie nieruchomości za pomocą kryptowalut było dozwolone, ale pieniądze musiały być zamienione na fiat, aby zakończyć przeniesienie własności.

Sytuacja zmieniła się w kwietniu, gdy uchwalono nowe, stosowne ustawy. Umożliwiają one notariuszom ratyfikację transakcji nieruchomościowych z udziałem kryptowalut.

Ponadto waluty cyfrowe nie muszą być obecnie wymieniane na fiat, aby przeniesienie własności było ważne. Nowy przepis klasyfikuje tego typu transakcje jako transakcje barterowe.

5. Czarnogóra

Czarnogóra jest jednym z najbardziej liberalnych finansowo krajów na Bałkanach. Dotyczy to również wymagań odnośnie transakcji zakupu nieruchomości za kryptowaluty.

Co godne uwagi, Czarnogóra w ostatnich latach podjęła świadomy wysiłek, aby stać się głównym hubem kryptowalutowym ze względu na potencjalne korzyści makroekonomiczne.

W kwietniu Czarnogóra przyznała obywatelstwo współzałożycielowi Ethereum, Vitalikowi Buterinowi. Kampania miała na celu przyciągnięcie inwestorów kryptowalutowych do kraju.

Inwestorzy chcący kupić nieruchomość w Czarnogórze za pomocą kryptowaluty nie napotykają wielu problemów. Szczególnie, jeśli transakcja zostanie już zatwierdzona przez certyfikowanego notariusza.

6. Gruzja

Gruzja ma wiele do zaoferowania inwestorom i posiada szereg ustaw mających na celu zachęcanie do inwestycji zagranicznych.

Na przykład inwestorzy chcący zainwestować swoje pieniądze w kraju nie płacą podatków od zysków kapitałowych, w tym dochodów z inwestycji w kryptowaluty. Nie ma też ograniczeń w transakcjach walutowych.

Chociaż istnieje możliwość zakupu nieruchomości w Gruzji przy użyciu kryptowalut, należy pamiętać, że kryptowaluty nie są regulowane w tym kraju. Więc ostateczne szczegóły zakupu wpisane do rejestru nieruchomości muszą zawierać kwotę w walucie fiat.

Zakup nieruchomości przy użyciu kryptowaluty w Gruzji może odbywać się tylko za pośrednictwem wybranych licencjonowanych agencji nieruchomości, które oferują tę usługę.

7. Kanada

Liczba Kanadyjczyków, którzy posiadają kryptowaluty stale rośnie – podaje Bank of Canada.

Ta dynamika doprowadziła do tego, że coraz więcej biur nieruchomości w kraju akceptuje płatności kryptowalutowe.

Inwestorzy chcący kupić nieruchomość w Kanadzie przy użyciu kryptowaluty otrzymują pomoc w zapewnieniu zgodności transakcji z prawem. Zajmują się tym autoryzowane firmy, które akceptują płatności kryptowalutowe.

Niektórzy brokerzy nieruchomości świadczą również usługi konwersji kryptowaluty na fiat. Tak, aby „wygładzić” proces, ponieważ sprzedaż nieruchomości w oficjalnym rejestrze musi być dokonywana w dolarach kanadyjskich.

Użytkownicy kryptowalut, którzy chcą kupić nieruchomość za pomocą cyfrowych monet, powinni skonsultować się ze swoimi doradcami podatkowymi przed rozpoczęciem procesu zakupu.

Po to, aby uniknąć komplikacji podatkowych, ponieważ kanadyjskie przepisy poważnie traktują podatki od zysków kapitałowych od kryptowalut.

Kryptowaluty mają potencjał, aby ożywić rynek nieruchomości, który jest notorycznie niepłynny.

Umożliwienie zakupu nieruchomości za pomocą kryptowalut nie tylko dywersyfikuje metody płatności. Ale także ułatwia międzynarodowym inwestorom operującym kryptowalutami zakup nieruchomości na całym świecie.

Przeczytaj także – https://filarykryptowalut.pl/kanadyjska-regulacja-kryptowalut-i-rynku-digital-finance/

5/5 - 1 głosów
FILARYKRYPTOWALUT.PL