STRONA GŁÓWNA - FIRMY STAKINGOWE – KTÓRE ROZWIJAJĄ SIĘ NAJLEPIEJ?

FIRMY STAKINGOWE – KTÓRE ROZWIJAJĄ SIĘ NAJLEPIEJ?

Pomimo ogólnej nie najlepszej sytuacji w branży kryptowalutowej, firmy stakingowe wykazują oznaki względnego wzrostu.

Wszystkie obszary branży zostały dotknięte kryzysem. Na przykład spadek cen kryptowalut gwałtownie zmniejszył nagrody za stakowanie, co spowodowało niższe przychody w całej rozciągłości.

Po upadku FTX media donosiły o masowych zwolnieniach w firmach kryptowalutowych, a to nie wszystkie ponure wiadomości w sektorze.

Jednak żadna z prominentnych firm zajmujących się stakowaniem nie poinformowała o zwolnieniach — niektóre, wręcz przeciwnie, aktywnie zatrudniają nowych pracowników.

Sieć Ethereum nie wprowadziła jeszcze sposobu na wycofanie stakowanych ETH, więc ich właściciele są w stosunkowo długiej pozycji.

A dostawcy staków wciąż widzą setki milionów dolarów w aktywach zamkniętych lub pod zarządzaniem.

Przy braku bieżących problemów z finansowaniem, firmy zajmujące się stakowaniem są w stanie skupić się na swoim wzroście i strumieniach przychodów — i to bez cięcia personelu.

Oto 6 firm zajmujących się stakowaniem, które radzą sobie bardzo dobrze na obecnym rynku niedźwiedzia.

1. Everstake

Everstake to zdecentralizowany dostawca usług stakowania, który nie jest przyzwyczajony do kryptowalutowych zim, ponieważ został założony podczas ostatniej recesji.

Dziś jest to samofinansujący się i dochodowy biznes, ale potrzebował „pierwszorzędnego zarządzania ryzykiem, aby pokonać przeszkody związane z recesją”, zauważa szef rozwoju Vlad Lihuta.

„Firma nigdy nie przestała być rentowna, nawet teraz, nawet po debiucie Terry i innych dużych wstrząsach rynkowych w tym roku” – mówi.

Platforma obsługuje aktualnie ponad 70 blockchainów.

„Oczywistą zaletą jest to, że duża liczba sieci blockchain, które wspieramy, pozwala nam spokojnie przeczekać moment, w którym niektóre z nich napotkają trudności” – wyjaśnia Lihuta.

Everstake nie jest właścicielem ani nie zarządza aktywami Delegatora. Lihuta poinformował jednak, że „ponad 625 000 użytkowników przekazało nam ponad 1 miliard dolarów różnych tokenów.”

Powiedział, że aby zwiększyć przychody, a także zachęcić programistów do skupienia się na dostępności, Everstake bada nowe partnerstwa z portfelami, dołączając do nowych protokołów i kultywując społeczności w obsługiwanych blockchainach.

2. Luganodes

Luganodes to staking-dostawca, który nadal znajduje się w fazie wzrostu i prowadzi rekrutację pomimo restrukturyzacji w całej branży, mówi prezes Anuj Shankar.

Platforma od ponad roku ma 500 mln dolarów aktywów pod zarządzaniem i stwarza możliwości dalszego rozwoju.

Luganodes chce zwiększyć przychody poprzez określenie, z jakimi protokołami liquid stakingowymi współpracować oraz poprzez budowę swojej platformy stakingowej w celu zapewnienia przejrzystości portfeli klientów instytucjonalnych i detalicznych.

Przy dostatecznie wykazanym zapotrzebowaniu klientów, Luganodes bada również możliwość stworzenia platformy API Staking.

3. InfStones

Dostawca usług stakingowych InfStones działa powyżej progu rentowności i nie potrzebuje zewnętrznego kapitału, mówi Al Leong, szef globalnego marketingu platformy.

Według Leonga zespół rozwija się, koncentrując się na deweloperach i sprzedaży, ale także „stale stara się minimalizować koszty”.

Aby zwiększyć wielkość przychodów, firma „stale integruje więcej protokołów blockchain do naszej platformy, abyśmy mogli obsługiwać więcej klientów w różnych ekosystemach”, mówi Leong.

4. Figment

Figment Staking zebrał 110 milionów dolarów w rundzie serii C prowadzonej przez Toma Bravo pod koniec 2021 roku, mówi jego dyrektor strategii protokołów Clayton Menzel, dodając, że firma pozostaje dobrze finansowana.

Jednak w dążeniu do „zapewnienia instytucjom najlepszego w swojej klasie produktu do układania”, Figment „postanowił zawiesić dostarczanie deweloperom aplikacji pełnych węzłów i API do układania i deweloperów”, powiedział.

Usługa pozostaje dostępna dla klientów, korzystających ze stakowania.

Według Menzela Figment szuka optymalizacji stawek płynów i nagród za pomocą rozwiązań MEV, aby zwiększyć przychody.

5. StakeWise

Jeśli miałby pobierać opłaty za Ethereum, StakeWise byłby bardzo rentowny, mówi współzałożyciel Kirill Kutakov, który uważa, że firma ma obecnie pas startowy o długości ponad dwóch lat.

Pomimo braku redukcji zatrudnienia, Kukatov mówi, że firma rozszerza „ścisłą kontrolę kosztów”.

Całkowita wartość zablokowana w StakeWise wynosi 82 000 ETH (104 miliony dolarów). A kolejne 64 000 ETH (81 milionów dolarów) zostało zablokowane w oddziale StakeWise Labs.

6. Chorus One

Chorus One działa poniżej progu rentowności, twierdzi dyrektor sprzedaży Felix Lutsch. Według Lutscha firma ma około 800 milionów dolarów w aktywach pod zarządzaniem.

Dodał jednak, że „zainteresowanie stakowaniem nieco zmalało”. Niemniej jednak Chorus One szuka inżynierów full-stak dla Urbit i innych platform do pracy zdalnej.

Chorus One wciąż ma pas startowy, dzięki temu, co Lutch nazywa „przyzwoitymi przychodami” i wysiłkom inwestycyjnym.

W centrum uwagi Chorus One pozostaje maksymalna wartość wydobcia (MEV). Czyli metoda sekwencjonowania lub wykluczania transakcji z bloków w celu zapewnienia najwyższych nagród za weryfikację.

MEV jest zarówno cechą charakterystyczną walidatorów, jak i głównym wyzwaniem dla sieci, które twórcy protokołów muszą wziąć pod uwagę, aby uniknąć ich wykorzystania.

„Staramy się również dowiedzieć, jak możemy pomóc naszym klientom w tym świecie”- mówi Ray, odnosząc się do rosnącego rynku, na którym profile ryzyka są różne, a uczestnicy mogą zabezpieczać się przed spadkami koniunktury.

Sprawdź również inne sposoby na zarabianie na krypto – https://filarykryptowalut.pl/jak-zarabiac-na-kryptowalutach/

Ocena post
FILARYKRYPTOWALUT.PL